Warsztat z serii "Liderzy z empatią - w pracy i w życiu"

MOC PŁYNĄCA Z KONFLIKTÓW czyli jak budować porozumienie, współpracę i motywację w trudnych sytuacjach
- w zespole, ze współpracownikiem, z szefem lub partnerem biznesowym
(i jak możesz to wykorzystać też w innych obszarach swojego życia)

DWA DNI, KTÓRE ZMIENIĄ TWÓJ SPOSÓB PATRZENIA NA KONFLIKTY I DADZĄ CI KONKRETNE NARZĘDZIA

TERMIN: 5-6 lipca w godz. 10-17
MIEJSCE: Warszawa
CENA: 490 zł
TRENERZY: Joanna Berendt i Monika Panas - doświadczone trenerki i mediatorki pracujące w nurcie NVC, wieloletnie menadżerki w korporacjach, szefowe zespołów, też z doświadczeniem w prowadzeniu własnej działalności i współpracy z partnerami, autorki wielu publikacji dotyczących NVC w pracy i w życiu

ZAPISZ SIĘ TUTAJ

O warsztacie

Konflikty niosą ze sobą dużą dawkę energii. Są informacją o granicach, o ważnych niezrealizowanych potrzebach. Są też nieudolną próbą kontaktowania się z drugą osobą.

Nie jest łatwo dostrzec w nich chęci do nawiązania kontaktu. Kojarzą się raczej z walką. A jednak stanowią szansę zbudowania czegoś wspólnie, dogadania się i zrozumienia na poziomie wartości i potrzeb.

Zamiast zamiatać je pod przysłowiowy dywan, odkładać na potem, unikać ich lub też walczyć w nich do upadłego, można ich energię wykorzystać zaskakująco inaczej.

Zapraszamy po konkretne narzędzia wspierajace wykorzystanie potencjału, który niosą konflikty i trudne sytuacje.

W trakcie warsztatu

- dowiesz się, co to znaczy, że konflikt jest "zaproszeniem do kontaktu"

- poznasz, na czym polega kontakt w konflikcie i co pomaga go budować, a co to utrudnia

- pokażemy i przećwiczymy konkretne narzędzia wspierające budowanie kontaktu w trudnych sytuacjach m.in:

- budowanie kontaktu ze sobą (czyli jak sobie radzić z własnymi emocjami i reakcjami )

- transformująca siła empatii (czyli jak zacząć postrzegać rzeczywistość - i rozmówcę - przez pryzmat potrzeb a nie ocen)

- słuchanie na poziomie potrzeb i wartości (czyli jak sobie radzić z trudnymi komunikatami, które słyszymy)

Ostatecznie zdziwisz się, jak te wszystkie elementy razem wzięte pomagają wyjść z trudnej sytuacji obum osobom i ostatecznie lepiej zrozumieć siebie, a przez to wzmocnić współpracę i motywację do dalszego wspólnego działania.

I w pracy, i w życiu.

ZAPISZ SIĘ TUTAJ

Formularz zapisów na warsztat
"Moc płynąca z konfliktów"

Trenerzy

Joanna Berendt

Ma kilkunastoletnie doświadczenie biznesowe na stanowiskach menadżerskich w międzynarodowych korporacjach. Od kilku lat pracuje jako trener NVC, coach i mediator NVC indywidualnie i z zespołami, z biznesem, edukacją oraz rodzicami. Specjalizuje się w rozwijaniu potencjału, budowaniu porozumienia i wspieraniu rozwiązywania konfliktów. Jest certyfikowaną trenerką i mediatorką Porozumienia bez Przemocy. Posiada akredytację International Coach Federation PCC. Porozumieniem bez Przemocy zajmuje się od 2009 roku.

Członek zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante, gdzie aktywnie działa na rzecz współtworzenia świata, który działa dla wszystkich opartego na dialogu, wzajemnym szacunku, zaufaniu i współpracy. W biznesie i organizcjach promuje Przywództwo oparte na empatii. Współautorka książek i publikacji inspirowanych coachingiem i NVC.

Monika Panas

Kilkanaście lat pracowała w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku korporacyjnym, na stanowiskach menadżerskich, w grupach zarządzających oraz jako członek zarządu. Jako wewnętrzny globalny leadership mentor, coach i trener wdrażała programy rozwojowe liderów w różnych krajach świata. Jako praktyk Przywództwa opartego na empatii, promuje je w biznesie i organizacjach. Pracuje w nurcie NVC jako coach, trener i mediator, indywidualnie i z organizacjami. Specjalizuje się w usprawnianiu komunikacji, budowaniu porozumienia i współpracy. Jako mediator pracuje w biznesie, organizacjach non-profit, również w sytuacjach rodzinnych, włącznie z rozwodami. Autorka publikacji dotyczących zastosowania NVC w życiu prywatnym i zawodowym. Pracuje w Polsce i USA. Aktywnie buduje i rozwija ruch NVC w centralno-wschodniej Florydzie.

Publikacje


slide 1

Przywództwo oparte na empatii - w "Coaching jako klucz do wewnętrznej motywacji", Wyd. Poltext 2017 J.Berendt, M.Panas

slide 1

Jak konflikty budują przywództwo - w "Personel Plus" Nr 1/2017 J.Berendt, M.Panas

slide 1

Porozumienie bez Przemocy - Jak rozwiązywać konflikty w firmie? - w "Personel i Zarządzanie" Nr 1/2017 J.Berendt, M.Panas